Arany, bűnözés, bennszülött közösségek... A venezuelai hadsereg visszaszerzi az irányítást az orinocoi bányaterület felett 😔
Or, criminalité, communautés indigènes... L’armée du Venezuela reprend le contrôle du site minier de l’Orénoque 😔
Cikk tartalma röviden
A venezuelai hadsereg június 9-én offenzívát indított az Orénoque aranybányáiban, hogy visszafoglalja a régiót az évek óta fegyveres csoportok által ellenőrzött területektől. A bányászok tömegesen hagyják el a helyszínt, miközben a helyi lakosság súlyos egészségügyi problémákkal küzd, és sokan menekülnek a környékről. A helyzet továbbra is kritikus, mivel a bányászok és családjaik szenvednek a környezeti és egészségügyi hatásoktól.
A venezuelai hadsereg június 9-én offenzívát indított az Orénoque aranybányáiban, hogy visszafoglalja a régiót az évek óta fegyveres csoportok által ellenőrzött területektől. A bányászok tömegesen hagyják el a helyszínt, miközben a helyi lakosság súlyos egészségügyi problémákkal küzd, és sokan menekülnek a környékről. A helyzet továbbra is kritikus, mivel a bányászok és családjaik szenvednek a környezeti és egészségügyi hatásoktól.